HammerWorld Main Stage

Tue Jul 7 Wed Jul 8 Thu Jul 9 Fri Jul 10 Sat Jul 11
17:00 - 17:40 Leecher Angertea Kylfingar Salvus Vesztegzár
18:00 - 19:00 Tales of Evening Watch My Dying Sear Bliss Infected Rain Archaic
20:00 - 21:00 Ross The Boss Aephanemer Dalriada Lazarvs Suicidal Angels
22:00 - 23:00 Beast in Black Dark Tranquillity Týr The Agonist Destruction
23:55 - 01:00 Accept Sepultura Ensiferum Cradle of Filth Sodom

Barba Negra Main Stage

Tue Jul 7 Wed Jul 8 Thu Jul 9 Fri Jul 10 Sat Jul 11
16:00 - 16:40 Invader Burnout Rumproof Cool Head Klan Atomic
17:00 - 18:00 Rebel Agregator Phoenix Rt Blues Company Alcohol
19:00 - 20:00 Bloody Roots Rómeó Vérzik Dorothy P.Box Magor
21:00 - 22:00 Moby Dick Leander Kills Paddy and The Rats Aurora Omen
23:00 - 00:00 Ossian Road Depresszió Lord Pokolgép
01:10 - 02:30 Junkies Nova Prospect Jolly Jackers Kalapács Zorall

Arena

Tue Jul 7 Wed Jul 8 Thu Jul 9 Fri Jul 10 Sat Jul 11
15:00 - 15:40 Nest of Plagues Athame Faminehill Hatvan City HC Counter Clockwise
16:00 - 16:40 Paediatrician Andartar Harmed Tisztán a cél felé Macskanadrág
17:00 - 17:40 Nemesis Bucovina Omega Diatribe Don Gatto Acidez
18:00 - 19:00 Gutted Christian Epidemic Within Destruction Get the shot Discharge
19:30 - 20:30 Benighted Harakiri For The Sky Crystal Lake Wolfbrigade The Cockney Rejects
21:00 - 22:00 The Black Dahlia Murder Rotting Christ Eskimo Callboy Rise Of The Northstar HétköznaPI CSAlódások
23:00 - 00:00 Kataklysm Dark Funeral Chelsea Grin Agnostic Front Marky Ramone's Blitzkrieg
01:00 - 02:00 Kill with Hate Bornholm The Southern Oracle A.M.D. Fegyelmező Részleg

Tent Stage

Tue Jul 7 Wed Jul 8 Thu Jul 9 Fri Jul 10 Sat Jul 11
10:30 - 11:00 Manimal Inc. Necroratory Heartkiller Hatred Solution Mig-29
11:20 - 11:50 Lumberjack Commando Heartlapse Mirror Emma Undressed Integral Vortex
12:10 - 12:40 VolumeFeeder BIPØLÄRIS The Scarlet Devoid Francesco és a Haverok
13:00 - 13:30 Dungaree Symmetry Of The Void Pit of Saron No Last Page Innistrad
14:00 - 14:30 Rockbox Subcortic Elanor Pop Mockup Newtown Feels
14:45 - 15:15 Born Again Mytra Isatha Morhord Phrenesis
15:30 - 16:00 Slowmesh Raza-Loca Band In The Pit Krampüs Over My Dawn
16:15 - 17:00 Red Swamp Hisztéria Perfect Symmetry Slytract At Night I Fly
17:15 - 18:00 Room of the Mad Robots Ayahuaska Reason Vile Disgust PlasticOcean
18:15 - 19:00 Stonedirt Jack Stabbed As Karma Brings Tiansen
19:15 - 20:00 Warchief nemecsek Sur Austru God Shaped Devil Ann my Guard
20:15 - 21:15 Shapat Terror The Hellfreaks Lost Continent Needless Phrenia
21:30 - 22:30 Wrong Side Stubborn Divided Sleepless Mudfield
22:45 - 23:45 Wall of Sleep PETOFI Dying Wish Angerseed New Friend Request
00:00 - 01:00 magma rise Téveszme Dystopia The Morning Star DOWN FOR WHATEVER

Beach stage

Tue Jul 7 Wed Jul 8 Thu Jul 9 Fri Jul 10 Sat Jul 11
11:00 - 11:40 Végbélszakadás Pocket Fox Térkövön Sült Lángos Pentele Ska Club Bajnoq
13:00 - 13:40 The Wedding At The Slaughterhouse Sniffyction LochNesz Hortobágy HC Crew Csók és Könny

Subscribe to our newsletter!

Subscribe to our newsletter to stay up to date with lineup announcements,
useful info, and all important news!


Terms & conditions and privacy policy

Program

Tickets

Info

Rockmaraton XXX